© Fabryka 2017  
F A B R Y K A rock band
NOWA PŁYTA - “SIERPIEŃ” Tym razem zespół zmierzył się z liryką polskich Kolumbów. 12  wierszy, w tym: Baczyńskiego („Drzewa”, „Źródło”, „Bez imienia”),  Gajcego („Modlitwa o nas”, „Wezwanie”), Borowskiego,  Szczepańskiego i innych zostało zilustrowanych muzyką rockową. Kilka z utworów odwołuje się bezpośrednio do dramatycznych  wydarzeń Powstania Warszawskiego, jednak większość tekstów to przemyślenia dotyczące sensu życia, wątpliwości i dylematów,  z jakimi borykali się młodzi ludzie w trudnych czasach okupacji.  Wydawnictwo odwołuje się do naszego dziedzictwa narodowego,  przypomina wybitnych poetów, promuje bogaty język polski,  oddziałuje na świadomość historyczną i popularyzuje świadomość patriotyzmu bez patosu i egzaltacji. Wydawcami płyty są: Narodowe Centrum Kultury i Silver Records.  Mecenasem premierowego wydania płyty jest Grupa Energa.
ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI 13 XII 2016 R. gdańskiej stoczni zagraiśmy z Kryzysem, Izraelem i Bielizną w ramach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Koncert był transmitowany przez TVP Kultura orazTVP3. Wykonaliśmy kilka  utworów z ostatniej płyty i “Coś się stało”. Gościnnie wystąpili z  nami Piotr Kowalewski - gitara  basowa (zespół Video, kiedyś  stały basista Fabryki) i Radek  Chwieralski - gitara. 
Płyty do nabycia w następujących sklepach:
Płyty do nabycia w:
Records Silver
BEZ IMIENIA - nowy teledysk Fabryki z płyty “sierpień” Wreszcie po długim oczekiwaniu mam dobrą wiadomość. Firma Netroom.pro wyprodukowała teledysk “Bez imienia” do tekstu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zdjęcia zostały wykonane w Warszawie po obu stronach Wisły. Szczególne podziękowania należą się Robertowi Sojce, którego wiara w projekt i wybór świetnej ekipy doprowadziły nas do “happy endu”. Gorące podziękowania dla całej ekipy i aktorów, którzy wzięli udział w projekcie. Teraz każdy z Was może interpretować nie tylko słowa tego pięknego wiersza ale i opowieść, która powstała do tego utworu. Ekipa: produkcja: Netroom.pro reżyseria: Kamil Mehl kierownik produkcji: Marta Wiśniewska zdjęcia: Szymon Ronowicz montaż: Aleksandra Supertramp
Records Silver